FAQ

Aký je rozdiel medzi Essiac a ...?

Už takmer storočie si Essiac získava reputáciu jedného z najdôveryhodnejších a najefektívnejších bylinných čistiacich produktov v Kanade. Na rozdiel od iných bylinných doplnkov je Essiac 100% prírodný a využíva liečivé vlastnosti obsiahnuté v prírode a princípy domorodého bylinkárstva podporované modernou vedou, aby priniesol overenú zdravotnú očistu číslo jeden.

Prečo Essiac obsahuje iba štyri aktívne byliny, keď iné doplnky ich majú viac?

Essiac používa ten istý recept, ktorý zaviedla a vyvinula jeho zakladateľka Rene Caisse v roku 1922. Za najefektívnejšiu receptúru na obnovu a zlepšenie zdravia označila súčasnú variáciu Essiacu. Generácia dôkazov podporuje štyri zložky Essiacu ako optimálnu zmes, ktorá synergicky pracuje na eliminácii odpadu a toxínov z krvi a orgánov. Ďalej sa zistilo, že iné doplnky obsahujúce zložky Essiac v kombinácii s inými bylinami majú v niektorých prípadoch negatívne vedľajšie účinky.

Aké sú aktívne bylinné zložky?

Koreň lopúcha (arctium lappa) - koreň lopúcha je zložený z glykozidov a trieslovín ako aktívnych látok a má tiež flavonoidy, prchavé oleje, živicu, polyacetylény, inulín, sliz a éterické oleje. Ukázalo sa, že má protizápalové, antioxidačné a antiproliferatívne vlastnosti.

Listy šťovíka ovčieho (rumex acetosella) - je bohatý na vitamíny ako B-komplex, C, D, E, K a P a minerály ako železo, vápnik, draslík a magnézium. Používa sa ako antioxidant a prostriedok na opravu buniek.

Kôra brestu klzkého (ulmus fulva) - Kôra brestu klzkého je komplexná zmes polysacharidov s vysokou koncentráciou antioxidantov a flavonoidov. Má niekoľko priaznivých účinkov, ako je absorpcia toxínov, obnovenie telesných funkcií a množenie dobrých baktérií.

Koreň rebarbory indickej (rheum officinale) - koreň rebarbory je superpotravina s vysokým obsahom vitamínu K, C, železa a mangánu. Obsahuje silné výživné látky, ktoré vás chránia pred škodlivými látkami.

Prečo tekutý extrakt obsahuje alkohol?

V bylinnom extrakte Essiac sa používa alkohol, ktorý podporuje efektívnejšie vstrebávanie liečivých zložiek. Alkohol je bežne používaným rozpúšťadlom bylín, pretože pomáha pri extrakcii a trávení zložiek, ako sú brest klzký a šťovík (šťavel) ovčí, ktoré nie sú rozpustné vo vode.

Odkiaľ je zdroj bylín?

Každá ingrediencia používaná spoločnosťou Essiac je získavaná výlučne v Kanade z miestnych fariem v nedotknutom severnom Ontáriu.

Sú bylinky ekologické?

Zdravie našich zákazníkov je pre Essiac prvoradé. Preto používame prísady, ktoré sú stopercentne prírodné, neobsahujú GMO, sú vegánske, organické a neobsahujú pesticídy. Skúmame tiež použitie certifikovaných organických bylín.
Essiac Zavrieť menu